Duyurular

 Referanslarımız
 
Gürcistan’da Eğitim ve Yaşam Maliyetleri

Gürcistan’da Eğitim ve Yaşam Maliyetleri


 

Gürcistan üniversite eğitimi almak için en ekonomik seçeneklerden biridir.

 

Yüksek kaliteli akademik potansiyel, çok ekonomik eğitim ve yaşam maliyetleriyle dünyaya açan Gürcistanda eğitim almak gerçekten de çok cazip. Gürcistanda hem eğitim, hem konaklama, hem de sosyal gider maliyetleri, ülkemizdeki ailelerin rahatlıkla karşılayabileceklerdeki seviyede olup, hatta birçok bölgemize kıyasla, Türkiye’den bile ekonomiktir.

 

Gürcistanda eğitim giderleri

 

Gürcistan’da üniversite ücretleri özellikle hazırlık sınıflarında oldukça ekonomik seviyelerde olup, yıllık ortalama 1500 – 2000 USD arasındadır. Bölümlerde ücretler biraz artar ama yine de çok ekonomiktir. Bölüm ücretleri üniversitelere göre değişmekle birlikte yıllık 2000 – 5000 USD civarında olmaktadır.

 

Gürcistan üniversiteleri öğrencilere çok ekonomik yurt konaklama olanakları sağlıyor.

 

Gürcistanda eğitim almayı bu kadar ekonomik ve cazip hale getiren unsur tabii ki yurtlarıdır. Komünist dönemden kalma büyük yurt binaları günümüzde öğrencilere çok ucuz konaklama olanağı sağlıyor. Gürcistan üniversitelerinde yurtlar, bakım, kalite, kişi sayısı gibi değişkenlere bağlı olarak genellikle aylık 25 – 50 USD arasında değişmektedir. Bazı üniversiteler daha bakımlı ve lüks yurt olanağı sağlamakta bu tip yurtlarda ise aylık ücretler 60-90 USD civarında olabilmektedir. Gürcistan’da yurtlarda kalan öğrencilerimizin geneli yıllık ortalama 500 USD civarında yurt ödemesi yapmaktadır.


Sosyal yaşam ve cep harçlığı ihtiyacı


Gürcistanda eğitim alan öğrenciler beslenme, ulaşım, temel ihtiyaç ve sosyal giderleri için aylık ortalama 350 USD civarında harcamaktadır. Tabii ki sosyal harcamaların limiti kişiye göre değişir, ancak bu rakam Gürcistan’da okuyan bir öğrencinin sıkıntı çekmeden bir ayını geçirmesi için yeterli bir miktardır.
     Hit : 102156


Gürcistan Üniversiteleri | Gürcistan Üniversitesi | Gürcistan Eğitim
İSTANBUL CAD. ANADOLU APT. NO:21 /7 BAKIRKÖY / İSTANBUL
Tel: 0212 570 00 34 ( PBX) Gsm: 0546 570 0034
- Fax: Gürcistan Üniversiteleri | Gürcistan Üniversitesi | Gürcistan Eğitim
E-Mail : info@ayed.com.tr - Web www.ayed.com.tr
Malta Dil Okulları